Sari la conținut

Şerban Huidu: Nu mă voi lăsa călcat în picioare

serban-huidu-nu-ma-voi-lasa-calcat-in-picioare



Şerban Huidu afirmă că este victima unui şantaj mediatic, în ultima vreme,  şi asigură rudele victimelor care au decedat în accidentul produs de el de toată compasiunea sa.

"Traiesc in ultime zile un şantaj media de neimaginat! M-am deplasat la o petrecere organizată Roton (o casă de discuri autohtonă-un important jucător de pe piaţa media), ca să mă intâlnesc cu oamenii din industria în care activez! În interior am fost filmat non stop, pentru a se folosi limbajul: 'Ia uite, petrece după accidentul ăla teribil!' Jalnic şi patetic!", scrie fostul Cârcotaş, pe blogul său, într-o postare intitulată "Precizări care trebuie făcute".
Şerban Huidu mai spune că "nu este nebun" şi nici nu vrea să impresioneze, vrea însă ca toţi oamenii din media care ştiu realitatea să relateze corect, "deşi au ales limbajul populist şi uşor de vândut".

Fostul realizator de emisiuni tv şi radio afirmă că va continua să vireze bani în contul destinat victimelor accidentului său, asigurându-i şi de toată compasiunea lui.

"Vreau să asigur rudele victimelor că nu mă întorc în prim plan în televiziune, aşa cum greşit cred, şi că banii, pe care i-am convenit, îi dau în continuare în contul care a fost închis, deşi am avut o înţelegere pe care numai eu am decis să o respect! …. Aş vrea să asigur urmaşii victimelor de adânca mea compasiune, dar aş vrea să înţeleagă că nu mă voi lăsa călcat în picioare, deşi asta s-a urmărit de către media şi avocaţii care îi manipulează", mai scrie el.

Huidu a tinut sa precizeze ca nimeni nu a influentat actul de justitie. "S-au spus multe si am fost demonizat ca am cumparat justitia cu bani! Nu am contestat nimic, desi puteam, pentru ca procesul sa se termine repede si oamenii sa primeasca despagubirile ce vor fi stabilite de catre judecatori! Ce am primit in schimb? epitete de :"drogat" sau "criminal odios"!Exprimarile de genul "daca eram eu luam 20 de ani" si "in America era deja la inchis", se lovesc de jurisprudenta existenta!"


Fostul carcotas vrea sa le reaminteasca tuturor faptul ca dupa accident nu a parasit locul faptei. Si-a asumat vina. "Am fost testat, mi s-a luat sange, iar in luna noiembrie 2011 am facut un examen neurologic si medical complet la clinica din Innsbruck, unde am fost internat anterior, examen care e la dosar si a stat la baza examinarii din Brasov pe care am facut-o ulterior! Toate testele si analizele au iesit bine! La fel si examinarea! De asta nu va spune presa in veci nimic desi sunt la dosar! In ochii lor si in ochii celor injectati de ura, e doar un singur vinovat:eu!"

Si-a adus aminte cum a fost in ziua cea mai neagra a vietii lui. "In ziua aceea nu era aglomerat, nu erau coloane iar in fata mea conducea cumnatul meu, cu care am plecat impreuna din Predeal! Deci pe cine sa depasesc si pentru ce?" "Ma voi supune oricarei hotarari a Justitiei, in care am increderea ca isi va face treaba, indifent cat e de mare presiunea media exercitata in aceste zile asupra ei!" concluzioneaza el.

Comentarii

Ultimă oră