sau-inecat-la-mal-(2)

FC Brașov a încheiat cu stângul anul 2015. După un tur de forță, stegarii aveau șansa să termine anul pe podium dacă învingeau în ultimul meci, pe teren propriu, Chindia Târgoviște. Din nefericire, stegarii nu au reușit să câștige, ba mai mult au fost învinși pe Tineretului cu scorul de 1-0 (0-0). Trupa lui Adi Szabo a dominat meciul de la un capăt la celălalt, dar marile ocazii de gol au aparținut formației de sub turnul Chindiei. Târgoviștenii au dat lovitura sub Tâmpa în minutul 64, când Cerchez a profitat de o gravă greșeală a lui Poverlovici și l-a învins cu un șut la colțul lung pe Căucă. Chindia a jucat ultimele 20 de minute în inferioritate numerică, după ce Ispas a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Astfel FC Brașov va încheia anul 2015 pe poziția a cincea cu 31 de puncte.