ronaldo-vs-messi

Cei mai buni fotbalişti ai lumii s-au întâlnit într-un meci amical de cinci stele, Portugalia – Argentina. Câștig de cauză a avut Cristiano Ronaldo, Portugalia învingând cu scorul de 1-0, Argentina lui Lionel Messi. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 90+1 de Raphael Guerreiro. Într-un alt super meci, Germania a învins cu 1-0 Spania la Vigo și a produs prima înfrângere a ibericilor pe teren propriu după 34 de meciuri. Ultima echipă care a învins Spania pe teren propriu a fost selecționata României în 2006 la Cadiz cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei dintre Spania și Germania a fost marcat de vedeta lui Real Madrid, Toni Kross în minutul 89.  Iată și alte rezultate înregistrate în meciurile amicale disputate aseară: Scoția – Anglia 1-3, Franța – Suedia 1-0, Polonia – Elveția 2-2, Italia – Albania 1-0, Irlanda – SUA 4-1, Ungaria – Rusia 1-2, Austraia – Brazilia 1-2, Grecia – Serbia 0-2, Belarus – Mexic 3-2 și Slovacia – Finlanda 2-1.