rezultatele-din-optimile-cupei-ligii

Echipa Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii, după ce a învins în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), formaţia Concordia Chiajna, într-un meci contând pentru optimile competiţiei.Pentru Concordia a marcat Olberdam '19, iar pentru Dinamo au marcat Bilinski '27, Lazăr '51, Boubacar '78 (penalti). Iată rezultate complete înregistrate în partidele disputate în optimile de finală ale Cupei Ligii:FC Viitorul - FC Botoşani 8-6 la loviturile de departajare, FC Braşov - Astra Giurgiu 1-4, Oţelul Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ 3-2 la loviturile de departajare, Rapid - Steaua 1-2, CSMS Iaşi - CFR Cluj 4-2, Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti 1-0, Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu 0-1 și Concordia Chiajna - Dinamo 1-3. Astfel în sferturile de finală ale competiției s-au calificat: FC Viitorul, Astra Giurgiu, Oțelul Galați, Steaua, CSMS Iași, Universitatea Cluj, Pandurii Târgu Jiu și Dinamo.