remiza-pentru-stegari-in-slovenia

FC Brașov a remizat, scor 0-0 (0-0), meciul cu bulgarii de la Slavia Sofia, disputat aseară, în cantonamentul din Slovenia, de la Moravske Toplice. Acesta a fost al doilea joc amical din acest stagiu extern. În prima partidă, Buga și compania s-au impus cu scorul de 2-0 (1-0) în fața croaților de la FC Zadar. „A fost o partidă echilibrată pe care noi am controlat-o în prima repriză, dar nu am reuşit să punctăm. După pauză s-a jucat cam în acelaşi registru. Vom folosi timpul rămas din acest cantonament pentru a pune la punct toate detaliile jocului, deoarece ne aşteaptă un debut de foc în campionat", a declarat Cornel Ţălnar.  În prima repriză FC Brașov a evoluat în formula Mutu - Vagner, Diogo Santos, Machado, Serginho - Marian Constantinescu, Bruno Madeira, Catalin Munteanu, Cristea - Grigorie - Buga. În partea a doua Cornel Țălnar a trimis în teren următoarea formulă: Iacob - Străuț, Diogo Santos, Machado, Serginho - Horia Popa, Bruno Madeira, Ciocâlteu, C. Cristea - Buga, Păun. Au mai intrat Enceanu, Dumbravă, și Liviu Ganea. Următorul test pentru stegari va avea loc mîine împotriva ucrainieinilor de la Karpaty Lvov.