pas-mare-spre-finala

Corona Wolves Brașov a învins cu scorul de 4-2 (1-1, 1-0, 2-1) formația Sport Club Miercurea Ciuc, într-un joc ce a contat pentru Cupa României la hochei pe gheață. Ciucanii au deschis scorul în prima parte prin Kalvis Ozols, dar veteranul Pysarenko a egalat pentru formația brașoveană. În repriza secundă, „lupii” au trecut în avantaj prin golul marcat în inferioritate numerică de Gergo Biro. Ervin Moldovan a egalat pentru Sport Club Miercurea Ciuc în minutul opt al ultimei reprize și se părea că meciul va ajunge în prelungiri. Cu 30 de secunde înainte de finalul meciului Daniel Trancă a înscris pentru Corona Wolves Brașov, iar după alte 15 secunde, Csaba Nagy a înscris în poarta goală și a stabilit scorul final, 4-2 pentru Corona Wolves Brașov, care are șansa de a se califica în finala Cupei României. În celălalt meci disputat ieri , Progym Gheorghieni a învins cu scorul de 18-0 formația Sportul Studențesc.  În primele meciuri din grupe s-au înregistrat rezultatele:  Sport Club Miercurea Ciuc – Dunărea Galați 12-4 și Sportul Studențesc – Steaua 2-17. Astăzi se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor, de la ora 15.00 se joacă Dunărea Galați – Corona Wolves Brașov și  de la ora 19.00 Steaua – Progym Gheorghieni.