lupii-au-terminat-anul-in-genunchi

Corona Wolves Brașov a încheiat anul 2015 cu o nouă înfrângere. După umilința cu MAC Budapesta, „lupii” au primit vizita celor de la Sapa Fehervar. Maghiarii s-au impus sub Tâmpa cu scorul de 4-0 (1-0, 0-0, 3-0). Meciul a fost echilibrat, iar hocheiștii brașoveni au intrat montați să spele rușinea din meciul precedent. Astfel spiritele s-au încins repede, iar în prima repriză a fost mai mult box decât hochei. Maghiarii au reușit să deschidă scorul în minutul 13, când Szabo a șutat de la linia albastră, iar pucul deviat a poposit în plasa porții brașovene. Repriza secundă a fost la fel de echilibrată ca și prima cu ocazii de ambele părți, dar tabela a rămas intactă. Înainte de ultimele 10 minute ale jocului Sapa avea un gol avans pe tabelă. În minutul 43, maghiarii au profitat de o superioritate numerică și au marcat pentru 2-0, prin Shupe. În ultimele două minute ale jocului Holmberg în superioritate și Becze au punctat pentru scorul final, 4-0 pentru trupa din Ungaria. A fost ultima reprezentație a hocheiștilor brașoveni în 2015, Corona Wolves încheind în genunchi anul în Liga Mol.