infrangere-pentru-unirea

Echipa de fotbal Unirea Tărlungeni a pierdut meciul disputat pe teren propriu cu CF Brăila cu scorul de 0-1 (0-0). Partida ce a contat pentru play-out-ul Seriei întâi din Liga a doua a fost una extrem de echilibrată. Singurul gol al jocului a fot marcat în minutul 87 de Sorin Frunză, care după două driblinguri a înscris cu un șut de la 18 metri. Trupa condusă de Laszlo Balint a evoluat în inferioritate numerică în repriza secundă după ce Tatarciuc a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene în minutul 45. În urma acestui rezultat Unirea Tărlungeni ocupă locul secund al grupei de play-out cu 27 de puncte, la un punct în urma liderului Gloria Buzău și la patru puncte distanță de primul loc ce duce în liga a treia. În runda următoarea, Unirea va juca pe propriul teren cu Farul Constanța, echipă ce a retrogradat matematic în liga a treia.