Echipa de baschet feminin, Olimpia Braşov, a suferit o nouă înfrângere în cadrul Diviziei A. În etapa a V-a, fetele antrenate de Dan Calancea au pierdut cu scorul de 79-59 (26-9, 20-18, 7-24, 26-8) în deplasare în faţa fetelor de la BC Danzio Timişoara. După un prim sfert foarte slab, braşovencele au revenit în joc. Nikolic a început să marcheze pe bandă rulantă, însă chair şi aşa la pauza mare, Timişoara conducea cu 19 puncte avans. În sfertul trei, Nikolic şi compania au continuat jocul bun şi au reuşit să revină pe tabela de marcaj. Astfel cu 10 minute înainte de finalul partidei, tabela arăta scorul de 53- 51 pentru timişorence. Din păcate braşovencele au căzut din punct de vedere fizic şi Timişoara s-a impus cu scorul de 79-59. Pentru Olimpia au marcat: Nikolic 21p, Cursaru 16p, Cazac 9p, Kajdacsi 7p, Avram 4p şi Sinka 2p.Următoarea partidă a Olimpiei se va desfăşura pe teren propriu sâmbătă 29 octombrie 2011 în sala Forex în compania formaţiei BC Nova Vita Târgu Mureş.