Înfrângere în ultima secundă la Alexandria

infrangere-in-ultima-secunda-la-alexandria

Olimpia CSU Brașov a pierdut dramatic, în ultima secundă a jocului disputat sâmbătă în deplasare, la CSBT Alexandria, scor 72-71.

Gazdele și-au adjudecat prima jumătate a meciului, la pauza mare scorul fiind de 31-25 pentru formația din Teleorman.

Elevele lui Dan Calancea au revenit în joc excelent, câștigând la o diferență de 11 puncte al treilea sfert, finalul de joc devenind astfel cu adevărat dramatic.

Fosta jucătoare a Olimpiei, Carla Bartee, a adus, însă, a doua victorie pentru Alexandria, brașovencele suferind astfel prima înfrângere din acest sezon.

Pentru Olimpia, cele mai bune marcatoare au fost Handford, cu 16 puncte reușite și Pesovic, cu 13 puncte.

Următorul meci al Olimpiei va avea loc miercuri, 18 octombrie, de la ora 18, pe teren propriu, contra formației CSU Alba Iulia.