inca-o-victorie-pentru-asesoft

Echipa masculină de baschet CSU Asesoft Ploiești a obținut a doua sa victorie în Grupei E a competiției Eurocup, 84-77 (18-22, 27-12, 16-24, 23-19), miercuri seara, în deplasare, cu formația bosniacă Igokea Aleksandrovac.

După un prim sfert echilibrat, încheiat în avantaj de gazde, 22-18, campioana României a preluat conducerea și a avut chiar un avans de 17 puncte, 41-24 în sfertul al treilea.

În ultimul sfert gazdele s-au apropiat periculos de CSU, dar în cele din urmă formația pregătită de Vladimir Arnautovic și-a adjudecat victoria.

Cu 25 de puncte reuşite, Dragan Zekovic a fost principalul marcator al Ploieştiului.

În aceeaşi grupă a Asesoftului, Pinar Karșiyaka Izmir (Turcia) a învins pe Lukoil Academic Sofia cu scorul de 84-69, iar Himki Moscova a dispus cu 87-80 de Hapoel Migdal Ierusalim, în Israel.