inca-o-infrangere-pentru-lupi

Corona Wolves Brașov și SC Miercurea Ciuc au pierdut meciurile susținute în deplasare în Liga MOL la hochei pe gheață. Formația slovacă Nove Zamky a întrecut-o pe Corona Wolves Brașov cu scorul de 5-2 (0-1, 1-1, 4-0). „Lupii” au condus cu 1-0 și 2-1, prin golurile marcate de Martin Saluga și Peter Klouda, dar a cedat în ultima repriză, când a încasat patru goluri. Pentru Nove Zamky au punctat Albin Podstavek, Patrik Bednarik, Juraj Faith, Martin Frolik și Marek Dubec. Ferencvarosi a dispus de SC Miercurea Ciuc cu scorul de 5-4 (1-0, 3-3, 0-1, 0-0, 1-0), la șuturile de departajare, golul victoriei fiind semnat de Akos Kiss. Harghitenii au condus la Budapesta cu 2-1 și 3-2, au dus meciul în prelungiri, dar nu au obținut decât un punct. Vaclav Novak, Jiri Moravec de două ori și Akos Kiss au înscris pentru gazde, în timp ce pentru ciucani au marcat Gergo Biro, Shane Heffernan, Erik Spady și Ede Mihaly. În clasament, pe primul loc se află Miskolci Jegesmedvék, cu 86 puncte, urmată de Dab.Docler, 82 p, Nové Zámky, 72 p, Corona Wolves Brașov, 69 p, Debreceni, 54 p, UTE, 46 p, Ferencvárosi TC, 43 p  și HSC Miercurea Ciuc, 25 p.