inca-o-infrangere-pentru-corona

În etapa a 15-a din Liga I, Corona Braşov a jucat în deplasare cu Universitatea Cluj, un adevărat derby al retrogradării. Corona a pierdut şi acest meci, scor 3-2 (2-1) şi şansele de a rămâne pe prima scenă a fotbalului românesc sunt aproape nule. Clujul a deschis scorul în minutul 22 dintr-o lovitură de la 11 metri uşor acordată, prin Lemnaru. Două minute mai târziu, Buş a reuşit să egaleze după o centrare perfectă a lui Coman. În minutul 27, Borza a speculat o greşeală gravă a apărării braşovene, a scăpat singur cu Dănălache şi a dus Clujul în avantaj. Lemnaru a reuşit dubla cu o lovitură de cap după o ieşire greşită a lui Dănălache. Buş a reuşit şi el dubla după ce a transformat o lovitură de la 11 metri. În al treilea minut al prelungirilor Coman a văzut cartonaşul roşu şi Corona a încheiat în genunchi derby-ul suferinţei.