harmanul-e-cu-un-pas-in-liga-a-treia

Campioana Ligii a patra din Brașov, Înfrățirea Hărman a luat o opțiune serioasă pentru promovarea în Liga a treia. În turul barajului de promovare, trupa condusă de fostul goalkeeper de la FC Brașov și Forex, Gabi Kajcsa, s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-0 (0-0) în fața celor de la Viitorul Ungheni. Hărmănenii au dominat jocul de la un capăt la celălalt și s-au impus meritat. După o primă repriză albă, Înfrățirea Hărman a reușit să deschidă scorul. Uță i-a pasat lui Alin Damian, acesta a făcut o cursă pe partea stângă și a centrat perfect pentru Petre Plumb care a înscris cu ușurință din 6 metri. Strătilă a făcut 2-0, după ce a marcat cu capul după o centrare perfectă venită din banda dreaptă. Scorul putea fi mai mare, dar Damian a nimerit bara din lovitură liberă. Trupa lui Kajcsa a jucat în superioritate numerică în ultimele 25 de minute. Astfel Înfrățirea Hărman a luat o opțiune serioasă pentru promovarea în liga a treia. „A fost un meci bun. Băieții și-au dorit foarte mult să facă o figură frumoasă și au reușit. Scorul putea fi mai mare însă din nou am ratat câteva ocazii clare de a marca. Important este că nu am primit gol și că am luat o opțiune serioasă pentru promovare. Mai este un joc în care sunt convins că vom reuși să înscriem și să ne apropiem și mai mult de obiectiv, promovarea în liga a treia”, a declarat la finalul jocului, tehnicianul celor de la Înfrățirea Hărman, Gabi Kajcsa. Returul barajului de promovare va avea loc sâmbăta viitoare pe terenul campioanei din Mureș.