gata-cu-etapa-a-doua-

Aseară s-au disputat ultimele două partide ale rundei cu nuărul doi, a primei ligi de fotbal.

Gaz Metan Mediaș și CSMS Iași au remizat fără goluri. Gazdele au avut o bară prin italianul Figliomeni, iar Iașiul a terminat jocul cu un om mai puțin după eliminarea lui Mihalache din minutul 39.

Ploaie de goluri pe Cluj Arena, în partida dintre Universitatea și Dinamo. Șepcile roșii au rămas în doar 10 oameni, încă din minutul 6, când portarul Veselovsky a fost eliminat de centralul Cristian Balaj, care a acordat și penalty în favoarea lui Dinamo.

Cosmina Matei nu a ratat ținta de la punctual cu var și bucureștenii conduceau cu 1-0.

Chiar și cu un om mai puțin în teren, U Cluj a egalat prin Emil Ninu în minutul 26.

Valentin Lazăr în minutul 34 și Kamil Bilinski în minutul 45, au dus însă scorul la 3-1 pentru Dinamo.

Gazdele au mai înscris odată în repriza secundă prin Karim Boutadjine în minutul 83și Universitatea Cluj –Dinamo s-a încheiat 2-3.