eurogol-marcat-de-chiriches-video

Fundaşul Vlad Chiricheş a marcat primul său gol pentru echipa Tottenham Hotspur în partida câştigată, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), cu formaţia Fulham, în etapa a XIV-a a campionatului englez. Chiricheş, care a jucat tot meciul, a înscris în minutul 73 cu un şut la firul ierbii de la aproximativ 30 de metri. Celălalt gol al oaspeţilor a fost reuşit de Holtby, în minutul 82. Golul gazdelor a fost înscris de Dejagah, în minutul 56. Iată rezultatele înregistrate în celelalte partide disputate, ieri, în etapa a XIV-a din Premier League: Swansea - Newcastle United 3-0, Sunderland - Chelsea Londra 3-4, Stoke City - Cardiff City 0-0, Arsenal Londra - Hull City 2-0, Southampton - Aston Villa 2-3, Manchester United - Everton 0-1, WBA - Manchester City 2-3 şi FC Liverpool - Norwich City 5-1.