etapa-a-31a-din-liga-i

FC Braşov a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a 31-a a Ligii I. CFR Cluj a rămas în inferioritate numerică în minutul 75, după ce Maftei a fost eliminat pentru un fault asupra lui Buga din poziţie de ultima apărător. Gazdele au controlat partida, dar s-au lovit la fiecare ocazie de paradele excelente ale lui Felgueiras. De partea cealaltă, CFR-ul a reuşit să înscrie în minutul 20, dar golul lui Rui Pedro a fost anulat pentru ofsaid. La finalul meciului goalkeeperul CFR-ului, „Super Mario” Felgueiras, care a debutat în Liga I în tricoul galben-negru, a fost aplaudat de tot stadionul. Iată rezulttele complete ale rundei: Dinamo Bucureşti - Steaua Bucureşti 0-2, Gaz Metan Mediaş - Oţelul Galaţi 1-2, Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Vaslui 0-2, Concordia Chiajna - Petrolul Ploieşti 1-1, CS Turnu Severin - Pandurii Târgu Jiu 1-3, Astra Giurgiu - Rapid Bucureşti 3-2, Universitatea Cluj - CSMS Iaşi 0-2, FC Braşov - CFR Cluj 0-0 şi Viitorul Constanţa - Gloria Bistriţa 2-0. În clasament pe prima poziţie este  Steaua Bucureşti cu 75 de puncte urmată de Pandurii Târgu Jiu 59 de puncte, Astra Giurgiu 57, Petrolul Ploieşti tot 57 de puncte şi Dinamo cu 53. FC Braşov este pe locul opt cu 45 de puncte, la egalitate cu Rapid şi cu un punct mai mult decât CFR Cluj. Pe cele patru locuri retrogradante se află Gloria Bistriţa, 17 puncte, CSMS Iaşi, 26 de puncte, CS Turnu Severin 27 de puncte şi Concordia Chiajna cu 29 de puncte. În zona fierbinte mai sunt Viitorul Constanţa, 30 de puncte şi Ceahlăul Piatra Neamţ cu 31 de puncte.