doar-un-punct-pe-gheata

Corona Wolves Braşov a pierdut în prelungiri meciul din Liga Mol, cu cei de la Miskolc, partidă disputată sâmbătă seara pe patinoarul olimpic din parcul Tractorul. Maghiarii au început în forţă jocul şi în minutul 3au deschis scorul prin Dansereau.

Repriza a doua a fost una fără goluri, pentru ca, la doar trei minute de la reluarea actului 3,

Corona să reuşească egalarea: şut Virag, portarul oaspeţilor respinge, Molnar urmăreşte şi face 1-1!

În minutul 52 braşovenii au preluat conducerea pe tabela de marcaj, după ce Peter Robert a fructificat excelent pe contraatac.

Cu cinci minute înainte de finalul jocului, Lada a restabilit egalitatea şi după timpul regulamentar cele două echipe au terminat egale la doi!

Cum repriza de prelungiri nu a adus niciun gol, s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

Din păcate pentru braşoveni, cei din Miskolc s-au impus cu golul semnat de Dansereau.