cupa-ligii-

CFR 1907 Cluj-Napoca s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iași cu scorul de 1-0 (1-0), într-o partidă din primul tur al competiției. Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul spaniol Cristian Lopez, cu un șut din unghi (44). Concordia Chiajna, ACS Poli Timișoara și CFR Cluj au obținut ieri calificarea în sferturi, unde Steaua București, deținătoarea trofeului, și ASA Târgu Mureș, finalista ediției trecute, erau calificate din oficiu. Iată rezultatele înregistrate ieri în meciurile din primul tur al Cupei Ligii: Concordia Chiajna - FC Botoşani 3-0, ACS Poli Timișoara – Petrolul Ploiești 1-0 și CSMS Iași – CFR Cluj 0-1. Astăzi au loc partidele: FC Voluntari - Astra Giurgiu, ora 16.30,  FC Viitorul - CS Universitatea Craiova, ora 19.00 și Pandurii Târgu Jiu - Dinamo, ora 21.45.