Cicliştii braşoveni au avut rezultate notabile la cea de-a doua ediție a Trofeului Tâmpa de cross country, Marele Premiu al României. La categoria juniori, primele două poziții au fost ocupate de sportivii de la ASC Corona Braşov 2010: Emil Dima şi Nicola Andrei Barbu. Pe locul 3 a venit Sergiu Ghețe de la CS Torpedo Zărneşti. Juniorii au avut de „alergat” 3 tururi a câte 5,2 km fiecare. La seniori s-a impus Eduard Grosu. Fără antrenamente intense în ultimele 2 săptămâni (probleme în urma unei acccidentări), Grosu s-a impus la competiția din Poiana Braşov, fără să forțeze în mod deosebit. Pe 2 a sosit Adrian Nițu de la CS Conpet Ploieşti, iar pe locul 3 a terminat competiția Bogdan Țigănescu de la CS Torpedo Zărneşti. „Mulți dintre participanți au renunțat în ultima clipă, dar per ansamblu consider că am avut parte de o competiţie reuşită. Sperăm să putem organiza şi ediția cu numărul 3 a Trofeului Tâmpa” ne-a declarat unul dintre organizatori, Toader Gheorghe.