corona-a-pierdut-la-limita-in-groapa

Dinamo s-a chinuit cu ultima clasată din prima ligă de fotbal, Corona Braşov.

În ultimul joc al etapei cu numărul 22, Corona a dat o replică peste aşteptări câinilor roşii, care au fost nevoiţi să se mulţumească doar cu o victorie scurtă: 1-0, gol reuşit de Valentin Lazăr în minutul 53.

“Ne-am chinuit cu Corona, dar victoria e pe deplin meritată.Poate şi nouă ne-a fost teamă de ei, pentru că încearcă să se agaţe de fiecare meci. Locul 4 e bun, dar sperăm să ajungem pe locul 3, să fim mai aproape de Europa" a declarat la finalul jocului, marcatorul golului celor de la Dinamo.

Tot ieri, Astra Giurgiu s-a impus în faţa Pandurilor cu scorul de 2-0.

Punctele astralilor au fost semnat de Măţel în minutul 65 şi Iorga în minutul 70. FC Vaslui s-a impus la Constanţa, 1-0 în jocul cu Săgeata Năvodari, gol Temwanjera în minutul 84 şi dobrogenii intră şi ei în hora retrogradării.

În clasament conduce Steaua cu 52 de puncte, urmată de Astra Giurgiu cu 48 de puncte şi Petrolul Ploieşti cu 45 de puncte.

FC Braşov ocupă locul 17 cu 17 puncte, iar Corona Braşov se află pe ultima poziţie cu doar 11 puncte acumulate.