corona-a-pierdut-la-deva

Fetele de la Corona Braşov au pierdut, astăzi, în deplasare, prima partidă din returul Ligii naţionale de handbal, partidă disputată în compania formaţiei Cetate Deva. În prima repriză braşovencele au fost conduse şi la o diferenţă de 5 goluri, dar s-au mobilizat, au revenit în joc, iar tabela indica, la pauză, 18 la 16 în favoarea braşovencelor. În runda secundă scorul a fost strâns, dar cu 45 de secunde înainte de finalul partidei Cetate Deva a egalat la 28. Corona a trecut în atac, iar antrenorul braşovencelor, Bogdan Burcea, a cerut timeout cu 24 de secunde înainte de final. S-a stabilit schema pentru atac, dar extrema dreaptă a echipei din Braşov a ratat. Cetate Deva a înscris apoi, golul victoriei cu doar două secunde înainte de încheierea partidei. Aşadar, Cetate Deva – Corona Braşov s-a încheiat 29 - 28.