corona-a-fost-eliminata-din-cupa-cupelor

Echipa de handbal feminin Corona Braşov a fost eliminată în turul trei al Cupei Cupelor. Fetele antrenate de Bogdan Burcea şi Vasilea Curiţeanu au pierdut şi meciul retur cu formaţia croată Lokomotiva Zagreb, scor 25-23, acelaşi cu care s-a încheiat şi partida tur de la Braşov. Astfel cu scorul general de 50-46, trupa din Zagreb s-a calificat în optimile de finală ale competiţiei. În prima repriză, Corona a dat senzaţia că poate răsturna situaţia înregistrată după primele 60 de minute. Brădeanu & Co au intrat destul de bine în joc şi s-au desprins la 7-3 în minutul 12, având şi atacul pentru a se desprinde la cinci goluri. Din păcate braşovencele nu au profitat de momentul bun şi au intrat la cabine la doar un gol diferenţă, scor 12-11. Partea secundă a început foarte prost petru Brădeanu şi compania care au ratat foarte mult şi gazdele au întors rezultatul, scor 16-14 în minutul 38. Din acest moment braşovencele au alergat după egalare, însă victoria a fost tranşată de croate, scor 25-23. Pentru Corona Braşov au marcat Hotea şase goluri, Brădeanu patru reuşite, Chiper şi Druţu câte trei goluri, Pricopi, Ţăcălie şi Apetrei câte două reuşite şi Raţiu un gol. Trupa de sub Tâmpa a ratat şapte aruncări de  la 7 metri în această partidă.