blestemul-ultimului-minut

Unirea Tărlungeni a pierdut meciul din etapa a doua a play-off-ului, disputat pe propriul teren împotriva formației CSM Râmnicu Vâlcea. Vâlcenii s-au impus cu scorul de 1-0 (0-0), unicul gol al meciului fiind înscris în minutul 89. Trupa lui Bona a atacat de la început însă nu a reușit să găsească drumul spre gol. Sorin Marin a ratat trei ocazii foarte mari de a puncta și se părea că jocul se îndreaptă spre o remiză. Cu un minut înainte de finalul jocului oaspeții au înscris prin Neagoe, la capătul unui contraatac purtat de Adrian Stoica. Brașovenii au sărit la gâtul arbitrilor care nu au acordat un fault la faza premergătoare contraatacului dar și la adversari care nu au dat mingea afară deși Vlăsceanu era întins pe teren. Antrenorul Unirii, Dan Bona a fost trimis în tribune de arbitrul Marian Pană.