au-terminat-liga-mol

Echipa de hochei pe gheață Corona Wolves Brașov a încheiat sezonul în Liga Mol, iar elevii lui Otto Keresztes se pot concentra acum asupra jocurilor din campionat. În ultima partidă, „lupii” au pierdut în deplasare cu scorul de 6-1 (1-0, 4-0, 1-1) în fața celor de la Sapa Fehervar. Golul brașovenilor a fost marcat în ultima repriză de Daniel Trancă. Corona Wolves Brașov a încheiat competiția pe ultima poziție a clasamentului cu 24 de puncte strânse în cele 48 de partide disputate. Hocheiștii brașoveni au marcat de 102 ori și au primit 260 de goluri. Cu acest meci s-a pus capăt unui sezon de Liga Mol, în care foarte mulți jucători tineri, crescuți la Brașov, au avut șansa să debuteze în această competiție, să prindă minute pe gheață și să se dezvolte ca sportivi.