au-obtinut-victoria-la-victoria

Clasamentul Ligii a IV-a Brașov rămâne neschimbat după a doua etapă a returului. Ocupantele podiumului s-au impus, menținând lupta pentru barajul de promovare.

AS SR Braşov a câştigat fără probleme în deplasarea de la Chimia Oraşul Victoria, scor 4-0, continuând astfel să fie lider în Liga a 4-a braşoveană. MVP-ul partidei a fost mijlocaşul Sorin Strătilă, care a reuşit un hattrick. Pe lista marcatorilor şi-a trecut numele şi atacantul Alin Damian, cu 12 minute înainte de final.

Din păcate, meciul a fost marcat și de o accidentare a căpitanului lui AS SR, Andrei Poverlovici, care a suferit o comoţie cerebrală în prima repriză, fiind transportat la spital cu ambulanţa. Se pare, însă, că fundaşul îşi va relua antrenamentele în câteva zile.

Precizia Săcele a rămas la egalitate de puncte cu AS SR Brașov şi continuă lupta pentru barajul de promovare, după ce a învins, tot în deplasare, cu scorul de 2-1, formația Aripile Braşov. Golurile echipei antrenate de Mihai Stere au fost marcate de Bilivoschi şi Coman.

În plus, echipa aflată în urmărirea celor două principale favorite la promovare, Olimpic Zărneşti a câștigat la limită, cu 1-0, pe teren propriu, în fața celor de la Prietenii Rupea.