Atletism: Adina Cîrciogel, vicecampioană a României la tineret, în proba de 400 metri

atletism-adina-circiogel-vicecampioana-a-romaniei-la-tineret-in-proba-de-400-metri

Adina Cîrciogel a devenit vicecampioană a României la tineret, în proba de 400 metri

Adina Cîrciogel şi colegii săi de la Clubul Sportiv Ţara Bârsei 2011, pregătiţi de Horaţiu Calfă, au participat la Campionatele Naţionale în aer liber.

Competiţia de atletism s-a desfăşurat la Cluj-Napoca, în zilele de 4-5 septembrie 2020, şi le-a fost rezervată seniorilor şi atleţilor U23 (tineret).

La 400 metri plat, Adina-Elena Cîrciogel a câştigat medalia de argint la tineret şi a ocupat locul al 4-lea la senioare, înregistrând timpul de 56,74 secunde.

La 110 metri garduri, Radu-Ovidiu Costache a urcat pe a treia treaptă a podiumului la tineret, iar la seniori s-a clasat pe locul 5 (timp: 14,97 secunde).

La săritura în lungime, Bogdan-Ioan Şitoianu a încheiat pe locul 6 la tineret şi pe 8 la seniori.