amicale-pentru-formatiile-din-liga-lui-mitica

Formaţia CFR Cluj a învins cu scorul de 2-1, echipa Maccabi Haifa, în al patrulea meci de pregătire din cadrul stagiului din Austria. Maccabi Haifa a deschis scorul în minutul 32. Clujenii au egalat în minutul 50, prin Batin (penalti), iar în minutul 89 au înscris golul victoriei, prin Tade. Dinamo a învins cu scorul de 3-0 (1-0), echipa scoţiană Livingston FC, în primul meci din cadrul stagiului de pregătire din Anglia. Golurile au fost marcate de Marius Alexe '40, Joel Thomas '74 şi Ionel Dănciulescu '90. Dinamo are programată următoarea partidă vineri, de la ora 22.00, cu Oldham Athletic. Echipa Săgeata Năvodari a învins cu scorul de 1-0, formaţia austriacă Wiener Sport Club, în primul meci de verificare din cadrul cantonamentului din Austria. Unicul gol al partidei a fost marcat de M. Roman II, în minutul 55. Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins cu scorul de 1-0, echipa de ligă a doua austriacă First Vienna, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Austria. Unicul gol al partidei a fost înscris de Predescu, în minutul 71. Antrenorul Cristi Pustai a testat în acest joc doi fotbalişti croaţi, pe fundaşul central Ivan Graf, care a părăsit terenul în minutul 83, şi pe fundaşul stânga Tomislav Culjak, care a evoluat întregul meci. Formaţia FC Botoşani s-a impus cu scorul de 5-0 (2-0), în faţa echipei secunde a clubului Zimbru Chişinău, în primul meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Republica Moldova. Golurile au fost marcate de Hadnagy '26, Fulop '29, Tincu '67, Ghinga '84 şi I. Matei '87.